Organizácii SOS detské dedinky sme darovali našu školiacu platformu Security Academy
21. 2. 2022
Organizácii SOS detské dedinky sme darovali našu školiacu platformu Security Academy

​Najstaršia česká nezisková organizácia pomáhajúca ohrozeným deťom môže v priebehu nasledujúcich troch rokov zadarmo využiť jedenásť rôznych školiacich platforiem ponúkaných v rámci AEC Security Academy.

SOS detské dedinky​ spravujú množstvo citlivých osobných údajov. Zároveň platí, že deti patria z hľadiska IT bezpečnosti k tým najrizikovejším a najzraniteľnejším skupinám. Sama organizácia berie otázku kybernetickej ochrany veľmi vážne, a preto nás neprekvapilo, keď sme dostali otázku týkajúcu možnosti kúpy jedného z e-learningových kurzov AEC Security Academy.

V kontexte tejto žiadosti a v duchu hodnôt, ktoré sú pre AEC ako spoločnosť kľúčové, sme sa rozhodli poskytnúť pracovníkom tejto neziskovej organizácie licenciu na používanie všetkých našich kurzov Security Academy na tri roky zadarmo. Ponuka je aktuálna počínajúc januárom 2022 a môže ju využiť vyše stovka zamestnancov SOS dediniek.

Naše kurzy sú stavané tak, aby ich absolventi mohli šíriť získané informácie ďalej, v tomto prípade napríklad smerom k rodinám a pestúnom detí. Ide predovšetkým o znalosti z kurzov týkajúcich sa správy sociálnych sietí, bezpečného zaobchádzania s mobilnými telefónmi, bezpečného prihlasovania do internetového bankovníctva, ale aj rozoznávania phishingových a ďalších útokov.

Projekt kurzov Security Academy pre SOS detské dedinky je jedným z množstva našich podobných počinov. Napríklad v čase, keď sa objavila pandémia koronavírusu a firmy začali posielať svojich ľudí na home office, sme spustili v rámci projektu Security Academy pre ČR a SR nový kurz zameraný na základné pravidlá bezpečnej práce z domova.

AEC Security Academy bežne ponúka svoje školenie v českom, slovenskom a anglickom jazyku zákazníkom na kľúč. Systém e-learningových kurzov je podriadený tomu, aby bol vždy aktuálny, čo najdostupnejší a zároveň maximálne efektívny. Všetky materiály vrátane príslušnej infografiky sú pripravované v súlade s prostredím danej spoločnosti, a dokonca aj následné testovanie a overovanie znalostí účastníkov kurzu poskytuje AEC ako službu na mieru.​