Zahájili jsme spolupráci s advokátní kanceláří HAVEL & PARTNERS, pomáháme jejich klientům zasaženým kybernetickým útokem
31.01.2022   
Zahájili jsme spolupráci s advokátní kanceláří HAVEL & PARTNERS, pomáháme jejich klientům zasaženým kybernetickým útokem

​​​​​​​​Pro klienty největší česko-slovenské advokátní kanceláře Havel & Partners jsme zprovoznili nepřetržitou telefonní linku, na které získají okamžitou pomoc v případě kybernetických útoků nebo jiných bezpečnostních incidentů. 

Kybernetické útoky cílené na firmy, korporace, veřejné instituce i start-upy jsou čím dál častější. Tento trend potvrzuje i zvyšující se počet kybernetických útoků nahlášených Národnímu úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). V roce 2020 oznámily firmy, organizace i veřejné instituce úřadu celkem 468 případů kybernetických útoků, což je dvojnásobný počet incidentů, než tomu bylo předchozí rok. 

Pokud zákazník advokátní kanceláře Havel & Partners nedisponuje společnost vlastním Security Operations Centrem, může se kdykoliv obrátit na specialisty z Cyber Defense Centera AEC. Poskytneme jim okamžitou pomoc a krok po kroku vysvětlíme, jak postupovat a jak útok co nejrychleji zastavit a minimalizovat tím případné škody. Pro klienty je zajištěn servis se špičkovou odborností. Strmý nárůst kybernetických útoků by měl zároveň přesvědčit každého, že problematiku bezpečnosti dat není radno podceňovat. 

Advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS má k dispozici zkušený tým více než 30 právníků pro oblast technologií ​a kyberbezpečnosti, kteří mají za sebou tisíce hodin právního poradenství při ochraně a zhodnocování dat. Disponují zkušenostmi ze stovek datových projektů a ovládají best practice ověřenou v prostředí mezinárodních transakcí. Pomáhají tak klientům najít nejlepší praktická řešení pro nastavení prevence kybernetických hrozeb, ochranu dat a umí také pomoci s efektivní nápravou následků bezpečnostních incidentů.