Tým CDC získal uznávanou mezinárodní akreditaci
17.12.2021   
Tým CDC získal uznávanou mezinárodní akreditaci

​​Dohledový tým našeho Cyber Defense Centra (CDC) získal akreditaci Trusted Introducer Service. Experti renomované certifikační autority po detailním prověřování formálně potvrdili, že každodenní operativa CDC je poskytována na vysoké úrovni a v souladu s uznávaným mezinárodním standardem.

Centrum obdrželo akreditaci v polovině listopadu letošního roku, přesně tři měsíce po podání žádosti. Do té doby bylo u certifikační agentury Trusted Introducer Service evidováno v seznamu zásahových týmů bez posouzení a stvrzení kvality odváděné práce. Poté, co se jim podařilo získat akreditaci, stojí nyní před kolegy z CDC výzva stát se certifikovaným partnerem agentury.

„V rámci procesů, které každodenně realizujeme, se pro nás akreditací nic až tak zásadního nezměnilo, protože požadované kvality jsme dosahovali už předtím,“ konstatoval Lubomír Almer, Head of Cyber Defense Center, a upřesnil: „Jedná se především o formální potvrzení toho, že práce našeho centra je na prokazatelně vysoké úrovni a probíhá v souladu s mezinárodními standardy.Akreditace mimo jiné potvrzuje, že činnosti prověřovaného subjektu splňují přesně dané formalizované procesy a že jeho služby jsou poskytovány na jasně definované úrovni, včetně transparentních a ověřených postupů. Vedle schopnosti pohotově a správně reagovat na nenadálé události agentura hodnotila i takové aspekty, jako je firemní kultura, přístup k vybraným tématům nebo vize centra.

Agentura Trusted Introducer Service rozlišuje tři kategorie týmů: evidovaný, akreditovaný a certifikovaný. Certifikace by pro CDC znamenala přístup k celé řadě nových benefitů, včetně toho, že týmy na té nejvyšší úrovni jsou mezi sebou ochotné sdílet cenné poznatky. To představuje doslova pokladnici nových informací a významný motivační prvek pro další rozvoj a vylepšování stávajících postupů každé společnosti.

„Snaha o získání formálního ocenění naší práce zapadá nejen do mise CDC, ale i celé AEC. Snažíme se tím pomáhat našim lidem profesně růst, získávat rozhled, kontakty a samozřejmě i odborné certifikáty,“ upozorňuje Igor Čech, marketingový manažer AEC, a uzavírá: „Věříme, že svoji práci děláme dobře, ale zároveň si uvědomujeme, že je to právě naše otevřenost novým výzvám a podnětům a připravenost konfrontovat zavedené postupy s konkurencí, co nás posunuje pořád dál.“