Pro finále 3. ročníku Středoškolské soutěže v kybernetické bezpečnosti jsme připravili úlohy z praxe
16.05.2019   
Pro finále 3. ročníku Středoškolské soutěže v kybernetické bezpečnosti jsme připravili úlohy z praxe

​​Každoročně spolupracujeme s českou pobočkou AFCEA, jejíž pracovní skupina Kybernetická bezpečnost organizovala už 3. ročník Středoškolské soutěže v kybernetické bezpečnosti. Na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně si 25. dubna v rámci celorepublikového finále nejúspěšnější žáci středních škol vyzkoušeli dovednosti v disciplínách zaměřených na bezpečnost kyberprostoru.

Naše pentesterka Adéla Haníková pro finálové kolo připravila dvě hackerské úlohy zaměřené na webovou zranitelnost. Soutěžící tak řešili příklady z reálného kyberprostoru. První úlohou prošlo 18 žáků, druhou pak 3 z nich. Adéla záměrně dala do soutěže úkoly z praxe, aby si studenti odnesli opravdu užitečnou zkušenost ze skutečného světa.

Úspěšným finalistům soutěže dlouhodobě nabízíme stáž v týmu etických hackerů AEC. Můžeme tak do svých řad přivítat mladé a šikovné lidi, kteří jsou zapálení pro stále významnější obor. V České republice máme nadané studenty se zájmem o kybernetickou bezpečnost a jsme za to rádi. Všem účastníkům soutěže přejeme hodně štěstí v dalším zdolávání úkolů!

Středoškolská soutěž v kybernetické bezpečnosti je unikátním projektem napříč celou Českou republikou. Záštitu nad soutěží převzala celá řada vedoucích představitelů státní, akademické i soukromé sféry. Prvního kola soutěže se zúčastnilo 3.823 osob ze 107 různých středních škol. Nejlepší účastníci se budou moci kvalifikovat do Evropské kybernetické soutěže, která proběhne v říjnu 2019 v Bukurešti (ECSC 2019).

Kromě pořadatelů z AFCEA se na přípravě podílí také Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB), Bezpečnostní informační služba (BIS), Vojenské zpravodajství, Ministerstvo vnitra, Ministerstvo obrany, Ministerstvo práce a sociálních věcí, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, univerzity, akademie a další školy.

Chcete si také vyzkoušet obdobné soutěžní úlohy? Klikněte prosím sem.

Reportáž o soutěži si můžete prohlédnout na webu České televize.


Finalistké Středoškolské soutěže v kybernetické bezpečnosti - ročník 2018/19