Nadace Karla Komárka převzala záštitu nad prodejní výstavou děl ukrajinských umělců v Praze
06.10.2022   
Nadace Karla Komárka převzala záštitu nad prodejní výstavou děl ukrajinských umělců v Praze

Prodejní výstava obrazů a soch Unbreakable (Nezlomní) od ukrajinských umělců je k vidění ve foyer centrály společnosti KKCG na pražské Bořislavce. Nad výstavou děl, prostřednictvím nichž reflektují soudobí ukrajinští malíři a sochaři témata spojená s právě probíhajícím válečným konfliktem, převzala záštitu nadace Karel Komárek Family Foundation. 

KKCG Nezlomní

Dobročinný fond se zároveň rozhodl podpořit charitativní účel projektu darem ve výši 250 tisíc korun. Tato částka a samotný výtěžek z prodeje uměleckých děl jsou určeny na nákup protetických končetin pro ukrajinské matky, které byly zraněny ve válce, a na podporu dětí, které přišly kvůli ruské agresi na Ukrajině o rodinu.

Putovní benefiční výstava padesáti exponátů od šestadvaceti začínajících, ale i zavedených umělců na Bořislavku zamířila postupně z Berlína, Vídně, Lvova, Paříže a Říma. Návštěvníci mohou v Praze díla zhlédnout či si je přímo zakoupit každý všední den od 10 do 18 hodin, o víkendu pak v době od 13 do 18 hodin, a to až do soboty 5. listopadu.

Výstavu, která je součástí mezinárodního projektu We and World, můžete podpořit i bez nákupu obrazu či sochy prostřednictvím webu nadace rodiny Karla Komárka. Spoluzakladatel nadace Karel Komárek je český podnikatel a filantrop, mj. vlastník největšího tuzemského ICT holdingu Aricoma Group, jehož členem je i společnost AEC.

KKCG Nezlomní