AEC představila zabezpečení klíčové appky Banky Creditas
07.11.2019   
AEC představila zabezpečení klíčové appky Banky Creditas

​​Vývoj a jednotlivé úrovně zabezpečení první tuzemské multibankovní aplikace Richee představil v rámci prezentace Banka bezpečně na konferenci CPX Praha 2019 Matej Kačic z AEC.

Vedoucí divize technologií předního poskytovatele kybernetické bezpečnosti AEC vystoupil na největší české kyberbezpečnostní události roku spolu s Kamilem Ratajem, místopředsedou představenstva Banky CREDITAS, pod jejímž patronátem appka Richee vznikla.

 

„Aplikace Richee jako první v ČR připojila jiné banky do svého internetového bankovnictví a také jako vůbec první umožnila klientům ovládat ve svém internetovém bankovnictví účty jiných bank,“ upozornil Kamil Rataj.

„Vývoj aplikace byl velice rychlý, každé dva týdny jsme přidávali nové funkcionality a na řešení sofistikovaných bezpečnostních problémů nebyl zpočátku čas. Proto jsme nejprve použili vše, co měla banka k dispozici,“ poznamenal Matej Kačic. Experti společnosti AEC následně během několika měsíců architekturu Richee detailně připomínkovali a navrhli taková řešení, díky kterým aplikace splňuje všechny bezpečnostní i uživatelské standardy.

Díky tomu je nyní platforma Richee dostatečně robustní. „Základními kameny bezpečnosti první appky svého druhu u nás jsou mimo jiné: bezpečná infrastruktura a architektura, pokročilá ochrana mobilu, hacker resistence nebo proaktivní monitoring,“ upřesnil Matej Kačic.
Hlavním tématem konference CPX Praha 2019, která proběhla 6. listopadu v Letňanech, byl cloud. Pořadatelé na akci přivítali bezmála tisícovku návštěvníků, kteří si měli možnost vyslechnout vedle vystoupení Mateje Kačice i řadu dalších atraktivních příspěvků, například prezentace fenomenálního českého cyklisty Romana Kreuzigera či „lovkyně hackerů“ Mayi Horowitz.