Současná podoba bezpečnostních konferencí je postavena zpravidla na marketingových a obchodních prezentací pre-sales jednotlivých dodavatelských společností. Jak se tedy seznámit s opravdovým uživatelským přínosem?

Na naší konferenci Security nemají marketingově-obchodní prezentace místo. Odborná úroveň jednotlivých přednášek a maximální přínos pro účastníky je hlavním cílem naší akce. Na praktickou využitelnost příspěvků klademe velký důraz. Program stavíme na případových studiích prezentovaných přímo zákazníkem. Nebojíme se ani představení neúspěšných projektů, aby se ukázala rizika a bylo možné se poučit z provedených chyb.

Vzhledem k široké škále přednášených témat probíhá současně v několika sálech a vystupuje na ní bezmála 30 bezpečnostních specialistů. Pravidelně se nám daří zajistit také zahraniční mluvčí, kteří jsou skutečnou světovou kapacitou v oblasti ICT bezpečnosti.

Konference je určena pro odbornou veřejnost z oboru informačních technologií a managementu. Security je tradiční akcí, na které se setkávají IT manažeři a IT specialisté z oblasti veřejné správy i komerčních firem z oblastí finančního sektoru, telekomunikací, výrobních firem a dalších oblastí. Jen velice těžko byste v rámci České republiky hledali konferenci věnovanou bezpečnosti ICT s tak dlouhou tradicí a charakterem, jakým se může pochlubit konference Security. 

Již od roku 1992 se pravidelně všichni nepřátelé počítačových virů a příznivci zabezpečení dat setkávali na konferenci Virus. S rozmachem počítačových virů v devadesátých letech neutuchal zájem o konference zaměřené na ochranu počítačů před napadením a Virus se stal pravidelným místem sekávání "bojovníků první linie" i těch z "týla" antivirové obrany.

V následujících ročnících se postupně začala na program konference dostávat i další bezpečnostní témata. Jmenovitě to byl nastupující fenomén jménem Internet, budování počítačových sítí a s tím související hrozby či třeba hacking. S rozvojem informačních technologií začala narůstat potřeba chránit data a informace v elektronické podobě. Konference proto od roku 2000 změnila svůj název na přece jen poněkud výstižnější Security.

Konference je od roku 2010 rozdělena na manažerskou a technickou sekci. Přednášky v jednotlivých sálech probíhají zcela synchronně, takže každý návštěvník má možnost vybrat si konkrétní prezentace, jež odpovídají jeho zájmům.

Jedním z mnoha doplňkových programů je v posledních letech testovací laboratoř, ve které si účastníci mohou sami vyzkoušet hackerské techniky a ověřit si své znalosti formou soutěže.

 

Držitelé certifikací CGEIT, CISA, CISM a CRISC si mohou za účast započítat CPE hodiny.

 

Konference SECURITY  

Jaký byl ročník 2019?

Konference Security společnosti AEC letos nabídla nebývalé spektrum témat

Přečtěte si krátkou reportáž z akce nebo se podívejte na video.